PROJEKT MAŁEGO DOMU ZALETY KRAKÓW

Projekt małego domu – zalety

Każdy inwestor stwierdzi, iż lepiej mieć mały dom z ogródkiem niż mieszkanie w bloku. Dlaczego? Odpowiedź jest bardzo prosta. Brak irytujących sąsiadów „nad głową” czy też bardziej restrykcyjnej ciszy nocnej – pozwala nam na swobodniejsze funkcjonowanie. Dodatkowo w każdej chwili możemy przespacerować się po ogrodzie, co w przypadku mieszkania w bloku nie jest tak proste i dostępne.  Projekt małego domu, może być równie komfortowy i niedrogi w utrzymaniu. Jest tylko jednej warunek – należy wybrać odpowiedni projekt małego domu.

Rosnąca popularność – projekt małego domu.

Projekt małego domu zalety – z każdym dniem popularniejszy, ponieważ cena za metr kwadratowy działki wzrasta z każdym dniem. Dodatkowo ciężko kupić atrakcyjną działkę w dobrej cenie i lokalizacji. Dlatego też projekt małego domu staje się koniecznością, ponieważ nasze działki stają się coraz mniejsze. Modne staje się również budowanie domów „na start”, czyli na początkowe lata małżeństwa, zaś wraz z upływem czasu przeprowadzka do nowego i większego domu. Coraz częściej projekt małego domu zalety – staje się idealnym rozwiązaniem dla inwestorów przed emeryturą, których dzieci są już dorosłe. Wydaje się też, że wyciągamy wnioski z doświadczeń poprzedniego pokolenia. Wiemy, że duży dom oznacza dużo kłopotów: z utrzymaniem, ze sprzątaniem i z ogrzaniem. Trend na projekt małego domu jest już widoczny i można docenić jego dobre strony.

Ponadto w pracowniach architektonicznych powstaje coraz więcej gotowych projektów małych domów – wygodnie rozplanowanych, „skrojonych” na miarę potrzeb, ciekawych architektonicznie. Naprawdę jest, w czym wybierać. Budowa małego domu może być tańsza niż zakup mieszkania, a przyniesie nieporównanie lepsze warunki życia.

Gotowy projekt małego domu z garażem czy bez?

Gotowy projekt małego domu ma za zadanie ekonomiczne i ergonomiczne rozwiązanie przestrzeni i zapewnienie komfortowych warunków życia. W związku z tym gotowy projekt małego domu zwykle rezygnuje z garażu, dając możliwość jego późniejszej dobudowy – w miarę potrzeb i możliwości przestrzennych. To sposób na rozłożenie wydatków przy zachowaniu rozsądnych priorytetów: w końcu my jesteśmy ważniejsi niż samochód. Wystarczy pomyśleć, że jednostanowiskowy garaż musi zająć około 18 m² powierzchni, jego budowa wiąże się z kosztem stanu surowego, a sama brama garażowa to spory wydatek.

Projekt małego domu może zakładać wykorzystanie poddasza. Dzięki temu zyskamy dodatkową przestrzeń i możliwość zachowania jeszcze większej prywatności. Gotowy projekt domu z poddaszem to również uzyskanie większej przestrzeni użytkowej przy zajęciu znacznie mniejszej powierzchni na działce. Jeżeli jednak szukasz projektu małego domu dla dwóch osób – zagospodarowanie poddasza nie będzie konieczne i pozwoli na szybszą realizację inwestycji. Brak schodów, niewielka powierzchnia do ocieplenia, dużo mniej skomplikowanych prac wykończeniowych – to wielkie zalety domu parterowego.

Similar Posts