Idealny projekt domu

GOTOWY PROJEKT DOMU CZY INDYWIDUALNY

Idealny projekt domu. Po wyborze wymarzonej działki pod budowę domu, nadejdzie czas na wybór gotowego projektu domu. Wielu inwestorów nie wie, w jaki sposób zacząć poszukiwania i na co powinni zwrócić szczególną uwagę. Oczywistym jest fakt, iż gotowy projekt domu powinien być dla nas atrakcyjny wizualnie. Drugim równie ważnym aspektem jest funkcjonalność. Dodatkowo rozwiązania architektoniczne, jaki niesie ze sobą projekt powinny być energooszczędne i mieć na względzie finalny koszt budowy.

Gotowy czy indywidualny projekt domu?

Koszt budowy to jeden z najczęściej branych pod uwagę czynników podczas wyboru projektu domu. Inwestorzy często zmagają się z ograniczonym budżetem i zmuszeni są do ograniczenia kosztów całego przedsięwzięcia. Dlatego też gotowy projekt domu wychodzi naprzeciw ich oczekiwaniom, ponieważ jest on kilkukrotnie tańszy niż indywidualny projekt domu.

Wielu inwestorów zaczynając planowanie budowy, zapomina o tym, że decyzja  o wyborze projektu domu nie może być pochopna. Powinniśmy być świadomi jak wybrać projekt domu, który nie tylko cieszy nasze oczy, ale także portfele. Rozwiązania widoczne na pięknych wizualizacjach budynków mogą okazać się niezbyt tanie w realizacji. Nie każdy zdaje sobie jednak z tego sprawę.

Przed podjęciem ostatecznej decyzji o gotowy projekt domu – skontaktujmy się z autorem projektu, który przedstawi nam szacunkowy koszt budowy. Takie postępowanie uchroni nas przed poniesieniem dodatkowych kosztów na zakup projektu domu, którego nie będziemy w stanie zrealizować.

Idealny projekt domu

Gotowy projekt domu to nie tylko jego atrakcyjna elewacja i złożony dach, ale także układ funkcjonalny, który spełni oczekiwania całej rodziny. Tak naprawdę elewacja to element, który możemy modyfikować na każdym etapie budowy, zaś rozkładu pomieszczeń już nie.

Trzeba także wziąć pod uwagę to, że usytuowanie poszczególnych pomieszczeń względem stron świata wpłynie na ograniczenie strat ciepła. Pokoje dzienne, gdzie spędza się najwięcej czasu, warto umiejscowić od południa – dzięki temu dotrze do nich największa ilość światła dziennego. Sypialnie najlepiej wybudować od wschodu – wtedy będzie można budzić się razem z promieniami słońca. Wschodnia strona domu to także dobre miejsce dla tarasu albo ogrodu zimowego – umiarkowana ilość promieni słonecznych sprawi, że latem będzie można tam wygodnie odpoczywać i spożywać posiłki.

Wielkość gotowego projektu domu również ma duże znaczenie, ponieważ w domu powinniśmy czuć się swobodnie, zaś pomieszczenia powinny być przestronne. Oczywiście należy również uwzględnić koszt budowy domu – który uśredniamy wyceniając każdy metr kwadratowy. Jednak pamiętajmy, iż nie musimy wykończyć całego domu jednocześnie. Gotowy projekt domu w stanie surowym zamkniętym może zostać eksploatowany po uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie. Systematyczne przeprowadzanie prac wykończeniowych, nie obciąży tak naszego budżetu, zaś pozwoli na finalne cieszenie się z większej powierzchni projektu gotowego.

biuro architektoniczne kraków

Moje biuro architektoniczne zaprojektuje dla Ciebie idealny dom. Gotowe projekty domów oraz projekty indywidualne możesz w każdej chwili ze mną skonsultować.