Gotowy projekt domu do 100 tyś zł

gotowy projekt domu do 100 tyś zł

Gotowy projekt domu do 100 tyś zł. Powszechna opinia głosi iż budowa domu to luksus na który mogą pozwolić sobie tylko nieliczni. Jednak na rynku dostępne są również gotowe projekty domów, których koszt realizacji nie przekracza 100 tyś. zł. Czy gotowy projekt domu może być estetyczny i funkcjonalny jednocześnie? Sprawdzamy na co mogą pozwolić sobie inwestorzy przy nawet bardzo skromnym budżecie. Pamiętajmy iż oszczędność na materiałach budowlanych nie jest najlepszym pomysłem, ponieważ będzie miało to bezpośredni wpływ na trwałość konstrukcji. Gotowy projekt domu do 100 tyś zł jest możliwy dzięki połączeniu dobrych materiałów budowlanych w korzystnych cenach rynkowych. Dodatkowo rezygnacja z piwnicy może obniżyć koszt całej inwestycji o nawet 70 tyś zł. Sprawdź jak wybrać tani w budowie gotowy projekt domu.

Tani w budowie gotowy projekt domu

Tani w budowie gotowy projekt domu przede wszystkim musi być dopasowany do potrzeb całej rodziny. Oczywiście możliwości inwestycyjne muszą iść w parze z funkcjonalnością i oczekiwaniami, ponieważ budowa domu często zdarza się raz na całe życie. Na szczęście na rynku obserwujemy rosnącą liczbę propozycji przy ograniczonych możliwościach budżetowych. Gotowy projekt domu do 100 tyś zł staje się bardzo atrakcyjną propozycją i cieszy się coraz większą popularnością. Dodatkowo dom tego typu może powstać nawet na trudnej działce np. wąskiej czy w kształcie wielokąta.

Tani w budowie projekt a jego ostateczna wielkość

Specjaliści branży budowlanej i architekci często podkreślają iż dom dla typowej rodziny 2+2 może być funkcjonalny nawet przy powierzchni 100 m2. Szacuje się, iż jeden pokój mniej w projekcie to oszczędność na poziomie nawet 30 tys. zł. Jeśli więc nie ma potrzeby powiększania domu i tworzenia dodatkowych pokoi – lepiej ich nie uwzględniać w swoich planach. Ich sporadyczne wykorzystanie przyczyni się nie tylko do zwiększenia kosztów budowy domu. W konsekwencji będziemy zmuszeni do wykorzystania materiałów gorszej jakości, które podniosą koszty eksploatacyjne.

Funkcjonalny projekt domu do 100 tyś zł.

Funkcjonalny dom dla czteroosobowej rodziny powinien jasno oddzielać strefę dzienną i nocną. W strefie dziennej gotowy projekt domu powinien wydzielać salon, kuchnię, jadalnię oraz toaletę dla gości, która nie jest koniecznością. Uwagę trzeba zwrócić na to, by tzw. komunikacja domowa – przedpokoje i korytarze – nie zdominowały pozostałych części domu. Mają być one jedynie subtelnym dodatkiem, nie zaś pomieszczeniami o szczególnie dużych rozmiarach.

Projekt taniego domu opiera się zwykle na planie prostokąta. W zgodzie z zasadą im prostsza bryła tym większa funkcjonalność. Oczywiście prosta konstrukcja przekłada się także na niższe koszty budowy, co jest nieodzownym elementem, jeżeli szukamy tani w budowie gotowy projekt domu do 100 tyś zł. Prosta kubatura nie oznacza nudnego domu – elewacje mogą zostać ozdobione efektywnym klinkierem lub drewnianą okładziną.

Dom tani w budowie – dach

Gotowy projekt domu z pewnością będzie składał się z dwuspadowego dachu, który zrezygnuje ze zbędnych zdobień. Za dwuspadowy dach będziemy musieli zapłacić ok. 20 tyś co jest znaczną oszczędnością biorąc pod uwagę koszt budowy dachu z np. bawolimi oczami czy licznymi lukarnami. Bardzo istotne jest również pokrycie dachu. Najbardziej kosztownym wykończeniem dachy będą dachówki ceramiczne i cementowe – nawet mimo że ich ceny się nieznacznie obniżają. Dlatego też gotowy projekt domu do 100 tyś zł będzie zakładał pokrycie dachu np. blachą na rombek, która prezentując się niezwykle nowocześnie, pozwoli na uzyskanie znacznych oszczędności.

Sprawdź naszą ofertę na gotowe projekty domów do 100 tyś zł.

biuro architektoniczne kraków

Moje biuro architektoniczne zaprojektuje dla Ciebie idealny dom. Gotowe projekty domów oraz projekty indywidualne możesz w każdej chwili ze mną skonsultować.